brunanskyinterview

 

Jak vnímáš uplynulý rok, který ti dal možnost závodit v MS a co jsi si z tohoto roku odnesl do dalšího pokračování tvé kariéry?

Treba povedať na rovinu, že sezóna vo FSR nebola z mojej strany úspešná. Naskytla sa mi fantastická príležitosť závodiť v jednej z najlepších líg na svete, no nevyužil som svoj potenciál. Každopádne to bola pekná skúsenosť a verím, že jedného dňa sa na svetovú úroveň vrátim. Uplynulý rok mi takisto pomohol zoznámiť sa so simulátorom rFactor 2. Dal mi super základ, na ktorom sa dá stavať.

Jak se ti líbilo či nelíbilo fungování týmu a celkové vztahy v Neosoftu během celé sezóny?

Všetci členovia tímu sú fajn ľudia. Počas závodov panovala pohodová a častokrát veľmi vtipná atmosféra.
O Jirkových kvalitách niet pochýb. Je to skvelý jazdec, ktorý toho môže postupnými krokmi v budúcnosti dosiahnuť veľa.
Náš šéf tímu Honza si nás dobre manažoval a počas závodov podával cenné rady ohľadom stratégie, súperov a mnoho ďalších vecí.
Je možno trošku škoda, že neprebehlo viac tímových tréningov.

Jaká pro tebe byla sezóna vedle českého šampióna Jirky Syrovatského a pomohlo ti to nějak ve vývoji?

Ťažká otázka. Jirka je na jednej strane výborný kolega, pretože čo sa týka testovania je fakt blázon. Otestuje všetky maličké detaily, aby mal následne všetko pod kontrolou. Tá horšia vec je to, že váš tímový kolega je v podstate váš prvý súper. V mojom prípade to bol teda veľmi ťažký súper. Kolegu sa snažíte vždy poraziť, no keď potom vidíte koľko vám v závode naložil, je to pomerne frustrujúce.

Trochu jsi to už naznačil na začátku jak to cítíš, ale i přes to se zeptám. Jak se díváš na výsledné celkové rozhodnutí o ukončení jezdecké smlouvy v Neosoftu a můžeme tě očekávat na nějaké jiné pozici v Neosoft Engineering?

Zmluvu na pozícii jazdca som chcel ukončiť sám, no než som to stihol oznámiť tímu, tím to oznámil mne. Už niekedy na začiatku leta som na tým začal uvažovať a povedal som to len Jirkovi. Sklamaný z toho nie som, pretože pred nedávnom prebehli debaty ohľadom mojej budúcnosti v tomto tíme. Z Neosoftu neodchádzam úplne. Budem pôsobiť ako pretekový inžinier Jirku Syrovatského. Ešte sám neviem koho tím podpíše na pozíciu druhého pilota, no pravdepodobne sa budem snažiť pomôcť aj jemu. Na túto spoluprácu sa teším. Bude fajn sledovať závody len z poza mikrofónu.

Jaké jsou tvoje plány na rok 2019 a kde tě budeme moci dále vídat?

Od septembra 2016 pôsobím nepretržite na Českej F1 Lige. Moja účasť v roku 2019 je však otázna. Prvýkrát reálne uvažujem nad prestávkou, no uvidíme ako sa veci vyvinú.

Děkuji za interview a ať se rozhodneš jakkoliv, tak přeji hodně štěstí do následujících let tvé jezdecké kariéry.

Aj ja ďakujem a ako som hovoril, teším sa na ďalšiu spoluprácu aj mimo jazdenia.

 

thankyou