6hours

 

V sobotu jste mohli sledovat naše účinkování v seriálu vytrvalostních závodů. Byla to premiéra pro náš tým a ještě k tomu rovnou na okruhu v Le Mans. Naše posádka se skládala z profesionálního a špičkového jezdce vytrvalostních závodů Matěje Šurhaňáka a nováčka v této motoristické disciplíně Jirky Syrovatského. Kvalifikace dopadla pozitivně pro náš tým a naši kluci si vyjeli pěkné třetí místo na startovním roštu. Po startu se také této třetí pozice drželi. Na chvíli se jim podařilo předjet vůz CORE Team by E-MOTION, ale netrvalo to dlouho a opět se vrátili na třetí pozici. Oba jezdci se během závodu dopustili určitých chyb, které ovlivňovali naše umístění v závodě. Matěj Šurhaňák dostal smyk a bohužel se nevyhnul svodidlům. Tato chyba náš tým stála přibližně 3 minuty a výrazně jsme se propadli pořadím. Jirka se též dopustil velké chyby v boxech, kde ztratil 1 minutu. I když se náš tým propadl na nějakou dobu na 8. místo, tak se podařilo klukům propracovat až na místo druhé. Toto umístění vydrželo až do netradičního konce závodu, kdy vypadl server a závod necelé 2 hodiny před koncem byl ukončen. Museli jsme dlouho čekat na oficiální výsledky závodu, ale nepřišlo žádné překvapení a náš tým se umístil skutečně na druhé pozici. 

"Na štarte som získal jednu pozíciu ale následne ma obehlo auto ktoré jazdilo vyšší boost ako my. Celý prvý stint som sa držal prvých dvoch aut ktoré išli inú palivovú stratégiu ako my. V mojom prvom kole druhého stintu som si v porsche curves lizol trávu a rozbil auto." řekl Matěj Šurhaňák po první stintu. Po závěru závodu nebyl nijak nadšený, ale řekl že to bylo maximum co z dané situace šlo vytěžit.

Jirka Syrovatský se též vyjádřil a zhodnotil svůj první start s prototypy "Závod 6 hodin v Le Mans byl můj první vytrvalostní závod pro mě v nové hře rFactor 2 a celkově druhý ve hře rFactor. Když mi Matěj předal okolo 20:00 auto, tak by mě nenapadlo, že v něm vydržím 2 a půl hodiny než bude závod ukončen černou vlajkou, ale zpět k jízdě. Od začátku co mi Matěj předal auto se mi jelo celkěm dobře, ikdyž jsem doháněl ztrátu z předchozích stintů, ale dařilo se mi dohánět soupeře předemnou. I díky dobré strategii se mi podařilo asi po hodině a půl závodu dostat ze 7. místa na 3. místo, kde jsem se docela dobře držel i s nižším boostem motoru oproti mým soupeřům a některým z nich jsem i tak ujížděl i přes to, že jsem jel i celou noc a nebylo nic moc vidět (ve hře - od 20:00 do 8:00). Poté přišla moje chyba v boxech, kdy jsem netrefil boxové stání a musel jsem se skoro přes celý pit vracet a ztratil jsem tím asi minutu času. V další části závodu jsem věděl, že musim zabrat ještě více, abych dohnal ztrátu a dostal se zpět na podiové umístění což se celkem dařilo. Jelikož se mi také dařilo relativně dobře šetřit pneumatiky, tak jsem další 2 nebo 3 stinty jel na stejných pneumatikách a do boxů zajížděl jen pro palivo což mě dostalo na 2. místo. Několik minutu po rozednění ve hře jsme se s Matějem domluvili, že dojedu stint (asi 8 kol) a předám mu auto a on už dojede do cíle. Bohužel jsem, ale v nájezdu do jedné ze zatáček Porsche špatně viděl nájezd kvůli blýskajícímu se sluníčku na trati a netrefil, tak zatáčku a dostal na obrubníku hodiny a poškodil levé přední zavěšení vozu. Další asi 4 kola jsme s Matějem přemýšleli nad změnou strategie, která by se nám nejvíce vyplatila vzhledem k mému poškození, ale nakonec jsme se dohodli, že ten stint dojedu podle původního plánu a pak Matějovi předám auto. Bohužel, ale asi 2 nebo 3 kola poté vedení závodu vyhlásilo černou vlajku, jelikož spadl server. A my se, tak mohli radovat zatím z neoficálního výsledku 2. místa. Sice jsme od začátku pomýšleli na vítězství, ale nakonec po chybách, které přišli, tak ztráta 1 kolo na prvního a náskok 1 minuta a 15 vteřin na třetího byl vcelku pro nás velice dobrým výsledkem."

Majitel týmu Neosoft Engineering též měl pár slov k závodu "Myslím si že to byl dobrý závod. Samozřejmě chyby byly a způsobily komplikace, ale přes to vše kluci odvedli super práci a druhé místo je opravdu nádherné"

 

Le Mans